Blog (27) Novinky z CrossFit Redoubt

Blog

Summer Challenge 2018

Flashback ☺

The first week of August was in the spirit of sport and marvelous performances in functional fitness. The 4th official year, CRSC 2018 was held in widespread areas of Agrokomplex in Nitra.

CrossFit Redoubt Summer Challenge 2018

Pohľad späť ☺

Prvý augustový víkend sa niesol v znamení športu a špičkových výkonov vo funkčnom fitness. V poradí oficiálny štvrtý ročník CrossFit Redoubt Summer Challenge 2018 sa tento krát odohral v priestoroch Agrokomplexu v Nitre.

CrossFit Redoubt Open competition 2018

V Nových Zámkoch sa 17.3.2018 u nás v CrossFit Redoubt konala CrossFit súťaž. Bol to v poradí už tretí ročník a som nesmierne hrdý, že sa takto dostala do povedomia atlétov a divákov. Súťažilo sa ako každý rok v kategóriách: Juniori, ženy, muži, masters a tento rok špeciálne aj mix dvojice. Účasť bola skvelá, hostili sme spolu 90 atlétov. Hala bola plná povzbudzujúceho publika, ktoré vytváralo športovú atmosféru. Športovci podali skvelé výkony. Boli aj malé ranky a mozole, ale to k športu patrí. Súťaž sa zameriava hlavne na začiatočníkov a mierne pokročilých cvičencov. V športe, ako aj v živote sa netreba vzdávať. Dnes si divák a keď zamakáš, o rok môžeš ukázať čo je v tebe.

CFR Summer Challenge & Open Air Gym 2017

Hlavný organizátor CFR Summer Challenge & Open Air Gym 2017 Michal Kiss mal už dávno víziu, v ktorej by rôzne športy spojili rôznych ľudí v jeden deň. Vďaka tímu ľudí v jeho okolí, tvrdej práci a vytrvalosti sa táto vízia stala skutočnosťou.

CFR Open Competition 2017

Rok 2017 sme odštartovali výbornou akciou ktorá sa aj po druhý rok konala u nás v gyme. Dňa 4.3.2017 sme usporiadali 2 ročník skvelej súťaže pre začínajúcich a mierne pokročilých crossfiťákov pod názvom CrossFit Redoubt Open competition. Na akcií sa odprezentovali skvelí športovci. Do súťaže sa trebalo riadne registrovať a prejsť kvalifikačným workoutom. Atléti, ktorí úspešne zvládli kvalifikáciu, postúpili priamo do súťaže, kde si v troch workoutoch mohli pomerať svoje sily.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách, juniori, muži, ženy a masters. Juniora sme tento rok privítali iba jedného no dúfame, že v budúcom roku si bude môcť zasúťažiť v našom gyme viac juniorov. Som veľmi rád, že sa súťaže zúčastňuje každý rok veľa ľudí. Rovnako máme stále viac mladých, ktorý s týmto športom začínajú a prišli podporiť svojich kamarátov a známych. Čo sa týka súťaže, mala fantastický priebeh! Vďaka nášmu skvelému tímu a maximálnej disciplinovanosti atlétov, celá súťaž prebehla na jednotku a bol dodržaný presný časový plán súťaže. Nad celým tímom rozhodcov držal kontrolnú ruku hlavný rozhodca Ilja Číž z Bratislavy. Súťaž sme odštartovali ráno 8:30 a odvtedy sme išli na plno. Ako prvé odštartovali ženy. Dievčatá začali perfektne a bolo hneď jasné že sa to bude niesť v znamení výborných výkonov. Chalani v prvom workoute samozrejme v ničom nezaostávali. Myslíme si, že sa bolo na čo pozerať počas celého dňa.

Muži aj ženy predviedli fantastickú kondíciu a silu. Bolo vidno, že sa poctivo pripravovali. Atmosféra počas celej súťaže bola fantastická a pri finále to už bolo neopísateľné. Na tohtoročnej súťaži sa zúčastnili športovci aj z minulého roka. Čo nás nesmierne teší je, že ľudia sa sem radi vracajú. O to viac nás baví tieto súťaže organizovať.

Súťaž obsahovala nasledovné workouty:

WOD 1

AMRAP 7 minute
6x TTB
9x KB swing 24kg/16kg - junior men 16kg
12x Wallballs 9kg – 301cm/6kg – 275cm – junior men 6kg – 301cm


WOD 2

Deadlift ladder 50sec work/10sec transfer
3x TNG deadlift
10x DU / 30x RJ confirm deadlift
junior men + women : 50/60/65/70/75/80/85/90/95/100 kg
open men + masters men : 80/90/100/110/120/130/140/150/160/170 kg


WOD 3

For Time / TC 10min
500m row / 350m row
12x Thrusters 40/25
12x bar facing burpees
500m row / 350m row
9x Thrusters 40/25
9x bar facing burpees
500m row / 350m row
6x Thrusters 40/25
6x bar facing burpeesj
junior men 25kg thruster / 350m row


Final WOD

In 4 minute find your 1RM Clean
1 minute rest
B : 4 rounds for time / TC 8 minute
6x Pull ups
9x Power snatch 50/30 kg
12x Over head squat 50/30 kg
junior men – 30kg


Všetkým súťažiacim by sme chceli veľmi pekne poďakovať, že našli silu a odvahu zúčastniť sa. Boli ste skvelí a dúfame, že vás budeme môcť privítať aj na ďalšom ročníku Crossfit Redoub Open Competition 2018

Máme rádi nové výzvy, preto sa aj tento rok znovu uskutoční letná akcia CrossFit Redoubt Summer Team Challenge na ktorú vás všetkých srdečne pozývame. Všetkým zúčastneným atlétom gratulujeme k fantastickým výkonom a prajeme veľa síl v ďalšom progresívnom rozvoji.

Váš CFRTeam

FOTO GALÉRIA OPEN COMPETITION 2017
XMAS Party CrossFit Redoubt

Summer Challenge 2016

Crossfit Redoubt Summer Challenge 2016

VÝZVA PRE SILNÝCH

Nové Zámky - Areál novozámockého Termálneho kúpaliska Štrand Emila Tatarika sa stal druhý augustový víkend dejiskom najväčšej letnej CrossFitovej súťaže CrossFit Redoubt Summer Challenge 2016. Viac ako stovka atlétov z Holandska, Austrálie, Poľska, Českej republiky a Slovenska bojovala v profesionálnej medzinárodnej súťaži o finančné odmeny i športovú prestíž.

OPEN AIR GYM 2016

OPEN AIR GYM 2016

Najväčšia športová exhibícia pod holým nebom

Nové Zámky - Jedinečný víkend plný športu, fitness a relaxu sa podaril zorganizovať nadšencom zo združenia CFT Nové Zámky a CrossFit Redoubt. Športová nedeľa pod názvom OPEN AIR GYM sa konala 14.augusta v areáli novozámockého termálneho kúpaliska. Tréningy najnovších moderných športových trendov pod vedením profesionálnych inštruktorov priviedli na kúpalisko stovky návštevníkov.

Lákadlom skvelého spojenia fitness a relax víkendu bol perfektne zostavený program. Tretí ročník open air akcie bol ešte lepší ako ostatné. „Cieľom akcie OPEN AIR GYM je prinášať šport pre každého bez rozdielov. Športom chceme spájať ľudí,“ povedal Michal Kiss, autor projektu a majiteľ CrossFit Redoubt. Podarilo sa mu dať dohromady skvelý organizačný tím, čím zabezpečil vysokú úroveň medzinárodnej akcie.

Najlepšie športové exhibície
Medzinárodné zastúpenie zahraničných profi inštruktorov i najlepších domácich trénerov prilákalo na termálne kúpalisko stovky návštevníkov. Športujúcich uchvátili najmä svojou energiou. Diváci mali čo obdivovať, štyri stage ponúkali viacero najnovších športových trendov. K dispozícii boli rôzne cvičebné náradia, výhodou bola možnosť vyskúšať si funkčné tréningy a techniky, napr. kettlebell tréning, cvičenie so závažiami, vzpieranie, crossfit a iné. Crossfit tréning zastrešil profesionálny tréner Lacee Kovacs z Maďarska. Bol hosťom dvojdňovej športovej akcie. Deň pred open gym sa predstavil ako head judge najväčšej letnej CrossFitovej súťaže Summer Challenge 2016 na Slovensku, ktorá bola súčasťou víkendu. Na otázku ako motivovať ľudí k športu, jednoducho odpovedal, že ľudia, ktorí na tréning crossfitu prídu, už vedia, prečo tam sú, tých netreba motivovať, ale udržať. Ak sa udržia, je to zásluha športu.

Bláznivé a zdravé športovanie
Na tréningovej ploche nechýbala ani stále populárna zumba fitness pod vedením profi školiteľky Daniely Čavojec Česnekovej. O svojom cvičení tvrdí, že je to ideálne spojenie tanca a fitness. Zumba robí fitness zábavou! O tom vie svoje aj domáci tréner Juro Okosi, ktorý žije s myšlienkou, že zumba spája ľudí a je jeho najväčšou vášňou. Spolu s ďalšou lektorkou Inkou Sombaty predviedli tancom uchváteným športovkyniam vynikajúcu hodinu zumby. Cvičenie Zumba step viedla Petra Lacková. Veľkú energiu odovzdala vlastným kondično-tanečným cvičením fitdance Vierka Ayisi. Prvoradá je pri ňom zábava, tvrdí tanečnica a certifikovaná inštruktorka pre NIKE. Účinky fitdance sú jasné, dochádza k zoštíhleniu i k lepšiemu držaniu tela a koordinácii pohybov. Power joga (Martina Zábranská), deep WORK (Inka Sombaty), pilates (Marcela Slimáková), capoeira a ukážky bojového umenia pod vedením Gekinkhan mma academy si našli svoje miesto na trávnatom stege-i. Predstavil sa tu aj tanečník Fredy Ayisi, ktorého dnes vnímame skôr ako inštruktora jogy a priekopníka zdravého životného štýlu. „Je tu krásna atmosféra, sú tu milí ľudia a žije to tu,“ povedal inštruktor jogy o Open Air Gym 2016.

Zdravie pre všetkých
„O podujatie je záujem. Pridávajú sa deti i mládež. Dokonca sa k nám pridávajú aj iné mestá. Naším hlavným cieľom je osveta, aby sa ľudia začali viac hýbať, boli aktívni. Chceli sme zapojiť ľudí do športových aktivít od najmenších po najstarších. Túto víziu sa nám opäť podarilo naplniť,“ povedal Michal Kiss. Jeho športové cítenie má aj iný rozmer. Výťažok z OPEN AIR GYM 2016 poputuje na nadáciu onkologického oddelenia novozámockej nemocnice. Organizátorom sa podarilo osloviť aj mnoho partnerov. Sponzori dokázali, že šport je všetkých a patrí všetkým, je hlavne zdravý a treba ho podporovať. Víkend plný kvalitného športu, hudby, nefalšovaného úsmevu, energie a dobrej nálady sa naplnil. Tešíme na ďalší ročník unikátneho open air športového podujatia.

(cfrt)
View the embedded image gallery online at:
https://www.crossfitredoubt.com/index.php/blog#sigProId393d43e635
Subscribe to this RSS feed