CrossFit Redoubt Summer Challenge 2018

Pohľad späť ☺

Prvý augustový víkend sa niesol v znamení športu a špičkových výkonov vo funkčnom fitness. V poradí oficiálny štvrtý ročník CrossFit Redoubt Summer Challenge 2018 sa tento krát odohral v priestoroch Agrokomplexu v Nitre.

,Ideme ďalej a máme vyššie ciele a ambície”,boli slová, ktoré sme si povedali minulý rok po úspešnom ukončení CrossFit Redoubt Summer Challenge 2017 na domácej pôde v Nových Zámkoch. Našim cieľom je priniesť spoločnosti a atlétom kvalitné športové podujatie a tak sme sa do toho pustili s plným nasadením. Rozšírili sme náš tím, išli sme do nového mesta, do nových priestorov s neobmedzenými možnosťami, rozšírili sme divízie pre súťažiacich, hostili sme viac atlétov z viacerých krajín a z jednodňovej súťaže sme spravili dvojdňovú. Na toto všetko sme vybrali už spomínané priestory v Národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Súťaž CrossFit Redoubt Summer Challenge sa niesla pod hlavičkou Open Air Gym Fitness Festival®2018, ktorej súčasťou boli aj iné súťaže a sprievodný program pre širokú verejnosť. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Nitrianského samosprávneho kraja a pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Náš tím posilnil Štefan Pavlík s jeho gymom The Zone Gym Bratislava. Hlavným rozhodcom bol Iľja Číž a hlavným špičkovým fotografom nemohol byť nik iný ako Štefan Drgoň. Michal Kiss ako hlavný organizátor celého podujatia OAGFF®2018 a CrossFit Redoubt Summer Challenge 2018 po prvý krát odovzdal mikrofón komentátorovi Engelbertovi Strapcovi. Priebeh celej súťaže prenechal svojim partnerom Štefanovi Pavlíkovi a Iľjovi Čížovi, ktorí ho zvládli úplne na výbornú. Už ostrielaní tím rozhodcov a pomocníkov so svojimi manažérmi mali celú súťaž od začiatku až do konca pod palcom a tým významne prispeli k tomu, že atléti mali skvelý zážitok nielen z workoutov, ale aj z priebehu celej súťaže.


CrossFit Redoubt Summer Challenge 2018 hostil tieto divízie:
RX muži/ženy, RX muži/ženy 35+, Scaled muži/ženy, RX mix dvojice, RX tími

Piatok 3.augusta sme privítali všetkých atlétov ráno o 9:00 hod. Prvý súťažný deň sa atléti predstavili v 100 %-nej forme v troch súťažných workoutoch. Prvý workout sa odohrával pod holým nebom, kým slniečko ešte nepripekalo tak intenzívne, kde sme si pre atlétov v spolupráci s našim partnerom Cardio&Fitness pripravili niečo na rozbehanie na špičkových Air Runneroch SPEEDFIT® a to takto:

WORKOUT 1
For Time - TC 12 minutes
20x Ground to over head
1500 metres Run on AIR RUNNER
20x Ground to over head
Druhý workout sme si pripravili indoor vo veľkom pavilóne, kde sme atlétov otestovali na hrazde a s kettlebellmi a to nasledovne:

WORKOUT 2
For Time – Time Cap 10 minutes
30/20/10
Chest to bar pull-ups
Alternated kettlebell hang snatch
Kettlebell over head walking lounges

Tretí workout sa opäť presunul pod holé nebo na slniečko, do ktorého sme zakomponovali aj veľké jazero. Takže atléti sa počas najväčšej horúčavy mohli aj osviežiť a trošku si zaplávať.

WORKOUT 3
Time Cap 15 minutes
Swim 100 metres
2 rounds of
30x Slamball over shoulder
40x pistols

Po dokončení workoutu 3 sme úspešne odpískali prvý súťažný deň. Po vyprázdnení areálu sa všetci presunuli na hotel a potom následne do ulíc krásneho centra mesta Nitra.

V sobotu, 4.augusta, sme opäť s nadšením privítali všetkých atlétov o 9:00 hod a spustili sme súťažný deň 2. V tento deň sa všetky workouty konali v priestoroch pavilónu a to v tomto poradí:

WORKOUT 4
A - 2 minute Amrap
     Burpee bar muscle-up
     Rest 1 minute
B – For time / Time cap 8 minutes
     15x Front squats W1
     100x Double unders
     12x Front squats W2
     100x Double unders
     9x Front squats W3
     100x Double unders

WORKOUT 5
A - In 3 minutes
     Establish your 1 rep max snatch
     Rest 1 minute
B – For time / time cap 10 minutes
     2000 metres Row


WORKOUT 6
A - 2 rounds of: / 9 minute time cap
     5x Ring muscle-ups
     10 metres hand stand walk
     20x Thrusters
     30 cal Air bike
B - Immediately followed by an 2 minute AMRAP
     Over head squat
     Total time for this workout 11 minutes


Samozrejme celý itenerár s rozpisom súťaže a variáciami pre všetky divízie nájdete tu: goo.gl/iWDMXy

Po dvojdňovom testovaní atlétov a ich maximálnych výkonoch zvíťazili tí najlepší a najkoplexnejší. Pódiové umietnenia obsadili týto atléti a tímy:

RX muži : 1 – Ľudovít Czókoly
                 2 – Mateusz Musial
                 3 – Branislav ZelovičRX ženy : 1 –Fruzsina Korosi
                 2 – Blanka Plačková
                 3 – Diana MolnárováRX muži 35+ : 1 – Jiří Formánek
                         2 – Dániel Pál Kovács
                         3 – Dodo VeresRX ženy 35+ : 1 – Ivana Roubalová
                        2 – Katarína Eliášová


Scaled muži : 1 – Martin Argaláš
                        2 – Martin Bielik
                        3 – Andris KelemenScaled ženy : 1 – Aleksandra Beznosyuk
                        2 – Anna Kos
                        3 – Marie OstráRX mix dvojice : 1 – PowerWear Team ( Karin Freyová / Pavel Frajdt )
                             2 – Show Time ( Soňa Karásková / Dávid Stroupek )
                             3 – Amarok ( Lucia Kršková / Jakub Koblíček )RX tími : 1 – Doctors&Engineers ( Radka Cihlářová / Radka Kittová / Jan Eliáš / Ondřej Dlask )
               2 – Different Athletics CZ ( Andrea Kocmanová / Tereza Luchesi / Tomáš Bizoň / Ondřej Kocábek )
               3 – Team Quatro Formaggi ( Berenika Bajanová / Aneta Kohútová / Radoslav Ivan / Daniel Miladinovič )Víťazom ešte raz srdečne gratulujeme k umietneniam, pretože k náročným workoutom im to dosť sťažovalo aj tropické teplo.

Veľké poďakovanie patrí všetkým našim partnerom a sponzorom, bez ktorých by sa táto skvelá súťaž a celé športové podujatie OAGFF®2018 nemohli uskutočniť.No a na záver, čo dodať, ročník 2019 čakajú vylepšenia a menšie zmeny, aby sme opäť priniesli verejnosti a atlétom skvelú a vysoko kvalitnú súťaž v rámci funkčného fitness u nás na Slovensku. Ak Ťa zaujíma aké úpravy a zmeny uvedieme na OAGFF® a Summer Challenge 2019, tak sleduj naše stránky na facebooku- ´CrossFit Summer Challenge´ a instagrame ´crossfitsummerchallenge´.

Fotoalbum na našom FB fun page CrossFit Summer Challenge

Váš CFR Team